Powietrzna pompa ciepła

Powietrzna pompa ciepła stanowi kolejne z rozwiązań pozwalające na pozyskanie energii cieplnej do ogrzewania budynków. Firma Premium Solar zajmuje się montażem instalacji tego typu. Powietrzna pompa ciepłą posiada wiele atutów. Przede wszystkim jej instalacja jest o wiele szybsza i prostsza, ponadto inwestycja jest ogółem tańsza od instalacji czerpiących energię z wody czy gruntu.

Niższe koszty wynikają z charakterystyki pompy. Do instalacji zbędne są wiercenia studni mające miejsce przy instalacji pompy czerpiącej energię z gruntu, zbyteczny jest również koszt układania rur kolektora poziomego lub pionowego.

  • Powietrzna pompa ciepła jako system wspierający układ CWU

    Instalacja tego typu ma też niestety swoje wady, które trzeba wziąć pod uwagę decydując się na powietrzną pompę ciepła. Ograniczenie stanowią warunki klimatyczne panujące w naszym regionie. Sprawiają one, że taka instalacja nie może stanowić jedynego źródła energii cieplnej dla budynku. W okresie zimowym parametry pracy są niewystarczające do należytego ogrzania domu. Nowoczesne rozwiązania są co prawda coraz wydajniejsze i pozwalają na pracę nawet przy temperaturach sięgających -25st.C, jednak mimo to należy mieć na uwadze konieczność dodatkowego ogrzewania z wykorzystaniem np. elektrycznych grzałek lub kotła gazowego.

  • Zapewne chcielibyście wiedzieć Państwo, dla kogo pompa powietrza jest najlepszym rozwiązaniem?

    W pewnych sytuacjach nie ma możliwości zainstalowania zarówno pompy czerpiącej energię z podłoża lub wody. Ma to miejsce, gdy działka jest za mała na osadzenie innych instalacji, lub teren jest tak urządzony, że wdrożenie wiązałoby się ze znacznymi kosztami. Wtedy warto postawić na nieco mniej wydajny układ oparty o powietrzną pompę ciepła.

    Na powietrzną pompę ciepła warto również postawić w sytuacji, gdy mają już Państwo instalację opartą o gaz płynny lub olej opałowy. Prawidłowo wykonana instalacja odciąża układ i pozwala zredukować koszty ogrzewania w skali roku od 30 do 50%. Wystarczy połączyć pompę z istniejącą instalacją poprzez zbiornik buforowy.

    Serdecznie zachęcamy do kontaktu z Premium Solar w sprawie instalacji powietrznych pomp ciepła. Doradzimy, przeprowadzimy audyt miejsca potencjalnej instalacji i pomożemy na każdym etapie realizacji inwestycji. Firma Premium Solar od początku istnienia zajmuje się instalacją odnawialnych źródeł energii. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaoferować kompleksowe, a co najważniejsze najbardziej ekonomiczne rozwiązania dla Państwa domu.

Nasze instalacje powietrznych pomp ciepła