Gruntowa pompa ciepła

System ogrzewania oparty o gruntową pompę ciepła jest rozwiązaniem, które wiąże się ze sporym wydatkiem, ale w perspektywie czasu przekłada się na bardzo wymierne zyski. Nie warto oszczędzać na elementach systemu, konsekwencją inwestycji w tanie elementy może być uszkodzenie pompy ciepła, jak i awaria całego systemu ogrzewania.

Premium Solar od wielu lat zajmuje się montażem gruntowych pomp ciepła. Z naszych doświadczeń wynika kilka istotnych wskazówek, które powinni Państwo wziąć pod uwagę zastanawiając się nad taką formą ogrzewania budynku.

Instalacja potrzebuje miejsca. Kolektor poziomy powinien być wielkości adekwatnej do potrzeb cieplnych ogrzewanego budynku. Za mała powierzchnia, za płytkie ułożenie rur, zbyt gęste umieszczenie, to główne powody niewłaściwego działania instalacji cieplnej opartej o gruntową pompę ciepła. Nie warto też oszczędzać na odwiertach na sondy. Powinny one być dostatecznie głębokie, inaczej posiadając instalację i tak będziemy w trakcie sezonu grzewczego skazani na dogrzewanie domu i wody z pomocą innych źródeł energii.

Duża gęstość instalacji i inne wymienione wyżej błędy w znaczny sposób wpływają na obciążenie podziemnego źródła ciepła. Temperatura w odwiertach jest niższa, a grunt regeneruje się zdecydowanie dłużej po nieprawidłowej instalacji.

Gruntowa pompa ciepła z kolektorem płaskim to instalacja którą najlepiej przemyśleć przy okazji budowy nowego domu. Prace rozpoczyna się od przygotowania dokumentacji geologicznej. Jeśli są Państwo zainteresowani podobnymi instalacjami zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Premium Solar zajmuje się wdrażaniem podobnych inwestycji, a siedziba firmy znajduje się w pobliżu miejscowości Lwówek Śląski, Gryfów Śląski, Bolesławiec, Jelenia Góra, Zgorzelec, Legnica.

Posted in: