Laureaci największych na świecie targów energetyki słonecznej

W Monahium odbyły się największe na świecie targi energetyki słonecznej. Jak co roku nagrodzono najlepsze pomysły i rozwiązania w dziedzinie fotowoltaiki.

LG Electronics otrzymał wyróżnienie za swój dwustronny, wysokowydajny moduł Mono X NenN. Za system magazynowania energii dla domu (Sunny Boy Smart Energy), wykorzystujący baterie litowo-jonowe nagrodę zgarnęła firma SMA Technology. Firma Schletter swój laur zawdzięcza systemowi Smart PV Charge, który służy do ładowania pojazdów elektrycznych wykorzystujących energię słoneczną.

W dziedzinie projektów nagrodzono firmę Bielectric, która może się poszczycić wybudowaniem ogromnej farmy fotowoltaicznej, która korzysta z technologii cienkowarstwowej. Kolejna nagroda przypadła Coenergy za postawienie wysokowydajnej instalacji fotowoltaicznej na dachu restauracji w Barcelonie. Instalacja okazała się być wysoce efektywna, a przy tym rentowna pomimo wstrzymania wsparcia dla OZE w Hiszpanii. Kolejnym laureatem okazała się firma Galaxy Energy, która wybudowała w pelni samowystarczalny energetycznie dom, korzystający z instalacji PV.

Posted in: