Fotowoltaika w praktyce

Zainstalowane na dachu bądź elewacji budynku panele fotowoltaiczne absorbują promienie słoneczne w ciągu dnia. Promienie te przekształcane są później w energię elektryczną, którą możemy wykorzystać do zasilania pospolitych urządzeń: komputera, lodówki, telewizora itp. Cała nadwyżka energii, którą wyprodukuje system fotowoltaiczny odsprzedawana jest do sieci energetycznej po wysokiej cenie. Dzieje się tak najczęściej w szczytowych godzinach w ciągu dnia. W nocy pobierana jest tańsza energia z sieci, co również redukuje koszty. A nasze oszczędności będą tym większe im droższa będzie energia pozyskiwana z tradycyjnych źródeł.

System fotowoltaiczny jest bezpieczny i ekologiczny. Nie generuje hałasu, zanieczyszczeń, co więcej ulega recyklingowi. Montaż jest prosty, a cała instalacja nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji. Wszystko to sprawia, że ogniwa fotowoltaiczne są rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale i ekonomicznym.

Należy wspomnieć, że taka instalacja w istotny sposób podnosi wartość nieruchomości! Żywotność paneli jak i całego systemu to ponad 30 lat!

Technologia fotowoltaiczna ponadto jest kluczem do pozyskiwania energii w trudno dostępnych miejscach.

Posted in: